اخبار گوشی ها

شرکت تحقیقاتی گارتر بر اساس آخرین بررسی‌های خود اعلام کرد، نسل جدید نرم‌افزارها و خدمات مبتنی بر اینترنت جزء ۱۰ فناوری برتر حوزه IT محسوب می‌شود که کاربران باید برای آن برنامه‌ریزی کنند. به گزارش همکاران سیستم این خدمات جدید با پیچیدگی‌هایی همراه هستند، احتمال بروز خطرات امنیتی را افزایش می‌دهند و شرکت‌های فعال در حوزه فناوری‌های رایانه‌ای هنوز به طور کامل کاربرد آنها را متوجه نشده‌اند. ادامه ی بخش در قسمت ادامه ی مطلب می باشد .

اما دیو کایرلی یکی از تحلیلگران فناوری در جریان برگزاری نشست Gartner Symposium اعلام کرد که عموم کارشناسان و کاربران باید این پدیده جدید را جدی بگیرند.

به عقیده وی، شرکت‌های فناوری باید به خوبی دریابند که خدمات اینترنتی چه ارزشی را برای آنها به همراه می‌آورد، چگونه آن‌ها می‌توانند بر اساس این فضای جدید ابزارهای خود را ارائه دهند و برنامه‌های اختصاصی آنها به چه صورت می‌تواند بر مبنای فناوری‌های شبکه‌ای در این فضا در اختیار کاربران قرار گیرد.

فناوری‌ها و خدمات اینترنتی شامل شکل‌های مختلفی می‌شوند که از سرویس‌های اینترنتی آمازون گرفته تا App Engine گوگل و ابزارهای Salesforce.com را می‌توان در آن جا داد.

شرکت‌ها باید به خوبی دریابند که هر یک از این رهیافت‌ها تا چه اندازه برای آن‌ها مفید خواهد بود.

خدمات و برنامه‌های مبتنی بر اینترنت به عنوان یکی از ۱۰ فناوری برتر دنیا محسوب می‌شوند و شرکت‌ها نیز موظفند برنامه‌ریزی جدید خود را بر مبنای این فضای جدید قرار دهند.

لیست مربوط به ۱۰ فناوری برتر جهان شامل موارد زیر می‌شود: ۱- فناوری‌ها و خدمات مبتنی بر اینترنت(Cloud Computing)- 2- فناوری‌های تحلیلی توسعه یافته- ۳- پردازشگرهای رایانه‌ای- ۴- نسل جدید فناوری سبز و سازگار با محیط زیست در IT- 5- تغییر ساختار پایگاه‌های داده- ۶- خدمات رایانه‌ای اجتماعی- ۷- سیستم‌های نظارتی امنیتی- ۸- حافظه‌های فلش- ۹- فناوری‌های مجازی‌سازی- ۱۰- ابزارهای موبایلی.

منبع : زمانه

پیش نمایش

طلاعات دانلود

امتیاز کاربران:
1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز
پسورد تمامی فایل ها در صورت نیاز www.fardamobile.com می باشد
لطفا کمی صبر کنید ...

دیدگاه کاربران